Yabancı bir haftadır bu hisseleri topluyor!

İş Yatırım tarafından hazırlanan yabancı yatırımcı bazlı hisse senetlerinde yabancı oranı en çok artan ve en çok azalan hisseler yer aldı. Özellikle yabancı yatırımcının son 10 gündür alım yaptığı hisseler dikkat çekti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İş Yatırım tarafından hazırlanan raporda yer alan detaylar şu şekilde:

"Bugün çıkan raporumuzda, günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler; ONCSM:3.12 bps, AVHOL:2.43 bps, BYDNR:2.31 bps, iken, azalan hisseler ise; CATES:-8.18 bps, DOGUB:-2.96 bps, BINHO:-2.35 bps. olarak görüntülenmektedir.

SON GÜNLERİN ARTAN HİSSELERİ

Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisselerden 5 tanesi; HEDEF:10 gün, NUGYO:10 gün, SILVR:9 gün, TGSAS:9 gün, EGGUB:7 gündür yabancı oranları sürekli artış gösteriyor.

Son günlerde yabancı oranı sürekli düşen hisselerden 5 tanesi; DERIM:10 gün, AVTUR:6 gün, BURVA:5 gün, GLBMD:5 gün, ISFIN:5 gündür yabancı oranları sürekli düşüş gösteriyor.

Yabancı oranları sürekli artan/azalan hisselerin detaylarını raporun 3. ve 4. sayfalarından takip edebilirsiniz.

Borsanın yabancı payı günlük bazda -0.06 düşüşle 37.08 seviyesinde seyretmektedir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Hisse Yorumları
Yorumlar