Yabancı geçen hafta hissede alışa döndü

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 29 Mart haftasında 266,7 milyon dolar net hisse alışı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net alımları 111,5 milyon dolar oldu. 

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları net 1,5 milyon dolar olurken, net DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi. Şirket borçlanma senetleri alımları net 6,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

-Stoklar..

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 34 milyar 69,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 386,1 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 733,3 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 661,2 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 112,5 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar