Yabancı hissede satışa devam etti

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 21 Haziran haftasında 227,8 milyon dolar net hisse satışı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 21 Haziran haftasında 227,8 milyon dolar net hisse satışı yaptı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net satımları 679,5 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları net 12,25 milyon dolar, net DİBS (Teminat) satımları 175,4 milyon dolar oldu. DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmezken, şirket borçlanma senetleri satımları net 4,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

STOKLAR

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 39 milyar 759,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 10 milyar 500,3 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 695,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 3 milyar 942,2 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 388,9 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar