1 hisseye açığa satış yasağı geldi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında; DOBUR.E hissesinde 21 Şubat'a kadar sürecek açığa satış ve kredili işlem yapılamayacak

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklama şöyle;

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOBUR.E, payları 07/02/2020 tarihinden (seans başından) itibaren 21/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. 

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

 

DOBUR DOGAN BURDA DERGI YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 3.41
Satış 3.43
Değişim 0.29%
Son Değer 3.41
En yüksek 3.43
En düşük 3.17
Haftalık Değişim 8.9456%
Aylık Değişim -23.0248%
Yıllık Değişim -43.822%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar