28 Ağustos 2020 dolar - euro fiyatları

Bir süredir koronavirüs teşviklerinden etkilenen dolar fiyatları 7.3 lira sınırı etrafında işlem görmeye devam ediyor. Dolar bugün güne nasıl başladı merak eden vatandaşlarımız için canlı dolar izleme ekranı haberimizde. 28 Ağustos 2020 Cuma dolar kuru, dolar kurunda son durum ve Kapalıçarşı anlık ve canlı dolar kuru...

Abone ol
Abone ol

Küresel piyasalar, Fed'in stratejisini değiştirdiği dünkü açıklamalardan sonra pozitif bir seyir izliyor.

Dolar/TL dünkü kapanış seviyeleri olan 7,34'ün hemen üzerinde işlem görüyor. Hafif yukarı yönlü hareketlerin gözlemlendiği euro/TL de 8,71 seviyelerinden el değiştiriyor.

FED'İN YENİ STRATEJİSİ NASIL OLACAK?

Fed'deki 17 politika yapıcının tamamının onayladığı yeni stratejiye göre para politikası zamanla ortalama yüzde 2 enflasyona ulaşmak ve istihdamın azami seviyesinin altına düşmemesini sağlamak çerçevesinde kurgulanacak.

ABD TAHVİLLERİ DEĞERLENDİ

Fed'in para politikası çerçevesinde değişiklik yaparak enflasyonun yükselmesini önlemek yerine ekonomik büyümeyi desteklemeye daha fazla ağırlık vereceğini açıklamasının ardından uzun vadeli ABD Hazine tahvillerinini getirileri arttı, dolar değer kazandı.

ABD'nin 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin getirisi, yüzde 0,7870 ile 10 Haziran'dan beri en yüksek seviyeye yükseldi. Uzun vadeli tahvil getirilerindeki yükseliş Fed'in enflasyonun bir miktar yükselmesine göz yumacağı açıklamasını yansıttı. 

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar