Alfa Solar Enerji'den 12,5 milyon dolarlık satın alma hamlesi

Alfa Solar Enerji'den bugün KAP'a yapılan açıklamada, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin paylarının bir kısmını satın alımına yönelik görüşmelere başlandığını bildirdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Konuyla ilgili Alfa Solar Enerji'den KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Şirketimiz Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Şirket") tarafından yeni kurulacak olan bir bağlı ortaklık vasıtasıyla, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin paylarının bir kısmının, yaklaşık 12,5 milyon ABD Doları tutarlı işlem bedeli karşılığında edinilmesi ile ilgili olarak, söz konusu yazılım şirketinin pay sahipleri ile görüşmelere başlamıştır. Anılan işlemin bir aylık süre içerisinde sonuçlandırılması hedeflenmektedir.

Söz konusu işleme ilişkin önemli gelişmelerde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler gecikmeksizin yapılacaktır.

Kamuya saygıyla duyurulur."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Şirket Haberleri
Yorumlar