Analistler tahminlerini açıkladı: THY’nin son çeyrek performansı nasıl olacak?

Analistlerin THY'nin 2019 yılı 4.çeyrek medyan net kar tahmini 1 milyar 29,3 milyon TL seviyesinde oluştu. Borsa İstanbul'da 2019 yılı banka ve şirket finansal sonuçları için son gönderme tarihleri konsolide olmayanlar için 2 Mart, konsolide  olanlar için ise 10 Mart olarak belirlendi.

Abone ol
Abone ol

Şirketin 2019 yılı 4.çeyrek net karının 1 milyar 29,3 milyon TL olması bekleniyor.

Foreks'in düzenlediği ankete göre, THY'nin 4.çeyrek bilanço dönemine  yönelik ortalama tahmin 984,1 milyon TL, en yüksek tahmin 1 milyar 728 milyon TL, en düşük tahmin ise 77 milyon TL kar oldu. Şirket'in 2018 yılı 4.çeyrek zararı 38 milyon TL olarak gerçekleşmişti.

Ankete BGC Yatırım, ICBC Yatırım, Şeker Yatırım, İş Yatırım, Ziraat Yatırım, Oyak Yatırım, HSBC, Yatırım Finansman, Global Menkul, GarantiYatırım, Ak Yatırım, QNB Finansinvest, Vakıf Yatırım olmak üzere toplam 13 kurum katıldı.

Borsa İstanbul'da 2019 yılı banka ve şirket finansal sonuçları için son gönderme tarihleri konsolide olmayanlar için 2 Mart, konsolide  olanlar için ise 10 Mart olarak belirlendi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar