Arçelik ARCLK hisse yorumu ve teknik analizi

Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan teknik analiz raporunda Arçelik hissesinde yükseliş sürecinin devam ettiğine dikkat çekilerek ‘Hareketin sürmesi halinde ise 24,08 ve 24,51 TL direnç seviyeleri test edilebilir’ denildi.

Abone ol
Abone ol

Arçelik hisse teknik analizi şöyle:

"Mart ayında dip yaptıktan sonra yükseliş trendine başlayan ARCLK payları yükseliş trendine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Çin Halk Cumhuriyet’inde bağlı ortaklığına ait arsa satışı gerçekleştiren  şirketin payları bu haberin etkisiyle 23,00 TL seviyelerinden 24,80  TL’ye kadar sert şekilde yükselse de yaşanılan hızlı yükseliş sonrasında kar satışları ile geri çekildi.

Hissede geri çekilmenin devam etmesi halinde 23,58 ve 23,14 TL destek seviyeleri söz konusu olabileceği gibi geri çekilme sonrasında yukarı yönlü hareketin sürmesi halinde ise 24,08 ve 24,51 TL direnç seviyeleri test edilebilir.

Destekler: 23,58 / 23,14 / 22,73

Dirençler: 24,08 / 24,51 / 24,95 "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar