ASELSAN Global Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş. kuruldu

Aselsan, her nevi sivil ve askeri elektronik ürün ve sistemlerin ithalat,ihracat ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi için "ASELSAN Global Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş." unvanlı şirket kurdu.

Abone ol
Abone ol

Aselsan, her nevi sivil ve askeri elektronik ürün ve sistemlerin ithalat,ihracat ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi için yüzde 100'ü Aselsan'a ait olan "ASELSAN Global Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş."şirketini kurduğunu açıkladı.

ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformunda bir özel durum açıklaması yaptı.

"Her nevi sivil ve askeri elektronik ürün ve sistemlerin ithalat, ihracat ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacı ile tamamı (%100'ü) ASELSAN'a ait olan "ASELSAN Global Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş." unvanlı şirket kurulmuştur.

Şirketin kuruluş sermayesi 50.000 TL'dir. Şirketin kuruluşu 06.08.2019 tarihinde tescil edilmiştir." denildi.

Aselsan, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret A.Ş.'yi satın almıştı

Aselsan, Elektronik Harp ve Taktik Komuta Kontrol sistemleri alanlarında faaliyet gösteren Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret A.Ş.'yi satın aldı.
ASELSAN, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri'nin yüzde 50'sini devraldı.

ASELSAN'ın KAP açıklaması şu şekildeydi;

Açıklamada, "Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret AŞ'nin yüzde 49'luk kısmının gerçek kişilerden, yüzde 1'lik kısmının ise Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'den olmak üzere toplam payların yüzde 50'sinin devralınmasına yönelik pay devri sözleşmeleri imzalanmış olup, gerekli ödeme ve tescil süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ilgili şablon ile ayrıca açıklama yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamada, Ehsim AŞ'nin, Elektronik Harp ve Taktik Komuta Kontrol sistemleri alanlarında faaliyet gösterdiği bilgisi verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar