Aselsan ilk çeyrekte beklentileri karşıladı

Aselsan, birinci çeyrekte piyasa genelinin 1,189 milyar TL'lik tahmine yakın olarak 1,23 milyar TL net kâr açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 920,1 milyon TL net kâr açıklamıştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Aselsan 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,23 milyar TL net kâr açıkladı

Aselsan, birinci çeyrekte piyasa genelinin 1,189 milyar TL'lik tahmine yakın olarak 1,23 milyar TL net kâr açıklarken geçen yılın aynı döneminde 920,1 milyon TL net kâr açıklamıştı.

Aselsan'ın birinci çeyrekteki satışları ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarak 3,17 milyar TL olarak gerçekleşti.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar