Bakan Şimşek'ten yatırımcılara çarpıcı uyarı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, finansal okuryazarlığı düşük yatırımcıların piyasalarda temkinli olmasının altını çizdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı'na vermiş olduğu mülakatta sağlıklı finansal kararlar alabilmesi ve risklerini daha iyiyönetebilmesi için finansal okuryazarlık çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Şimşek, 'Finansal okuryazarlığı düşük yatırımcıların piyasalarda temkinli olması gerekiyor' ifadelerini kullandı.

Şimşek, 'Vatandaşlarımızın daha sağlıklı finansal kararlar alabilmesi ve risklerini daha iyiyönetebilmesi için finansal okuryazarlık çok önemlidir. Finansal okuryazarlık arttıkça, kaynaklarımız daha üretken alanlara yönelecek, sermaye piyasalarımızın derinliği ve etkinliği daha da artacaktır' diye konuştu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Ekonomi
Yorumlar