BDDK, altında taksit sayısını düşürdü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu mobilya, kuyum ve elektronikte taksit sayısını düşürdü. Kurum taşıt kredisinde de vadeyi düşürdü. Buna göre kredi kartında taksit sayısının; basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda sekiz aydan altı aya indiği belirtildi.

Abone ol
Abone ol

BDDK kuyum, mobilya ve elektronikte taksit sayısının düşürülmesine karar verdi.

Buna göre kredi kartında taksit sayısının; basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda sekiz aydan altı aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında altı aydan dört aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında on sekiz aydan on iki aya indirilmesine karar verildi.

Taşıt kredisinde vadeler düşürüldü

Kurum, taşıt kredisinde de vadeleri düşürdü.

Buna göre kredi vade sınırlarının; nihai fatura değeri üç yüz bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde kırk sekiz aydan otuz altı aya, nihai fatura değeri yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde kırk sekiz aydan yirmi dört aya, taşıt teminatlı kredilerde kırk sekiz aydan otuz altı aya indirilmesine karar verildi.

Kategoriler Altın Ekonomi
Yorumlar