Bir hisse, bir analiz: 'AL' tavsiyesi verdi

İş Yatırım, hisse değerlendirmesinde güçlü operasyonel sonuçlar ile net kar beklentilerinin üzerinde kar yazan Mavi Giyim için 60 TL hedef fiyatla 'AL' tavsiyesini korudu.

Abone ol
Abone ol

Ayrıntılar şu şekilde:

"Kapanış (TL) : 47.4 - Hedef Fiyat (TL) : 60 - Piyasa Deg.(TL) : 2354 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 7.97    ?

MAVI TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 26.58 Analist:  mkucukmeral@isyatirim.com.tr

MAVI 3Ç20 Finansal Sonuçları: Güçlü operasyonel sonuçlar   

Güçlü operasyonel sonuçlar ile net kar beklentileri aştı: Mavi 3Ç20'da 78mn TL net kar açıkladı. Net kar piyasa beklentisi 39 milyon TL'nin iki katı gerçekleşti. Net kardaki pozitif sürpriz büyük ölçüde  operasyonel karın beklentileri %23 aşmasından kaynaklandı.

Net  satışlar yasakların kalkması ile birlikte kısmen toparlanarak yıllık  bazda %2 yükseliş ile 827 mn TL'ye ulaştı. Piyasa beklentisi 782  milyon TL'nin %6 üzerinde gerçekleşti. Uluslararası satışlar 3Ç20'de  yıllık bazda %32 büyüme ile 172 milyon TL'ye ulaştı.

Türkiye satışları pandemi ile alakalı kısıtların sona ermesi ile önceki çeyreklere göre toparlanmasına rağmen yıllık bazda %3 daralma ile 655 milyon TL'ye geriledi. Pandemi döneminde değişen tüketici davranışlarının katkısıyla Mavi.com ve online pazar yerleri üzerinden gerçekleştirilen  online satışlar yıllık bazda %113 gibi oldukça güçlü büyüme gösterdi.

Türkiye'de %161, yurtdışı faaliyetlerinde %57 artış gerçekleşti. Bu  sayede online kanalın satışlardaki payı 9A20'de %11'e yükselirken  geçen sene aynı dönem %4 seviyesindeydi. FAVÖK yıllık bazda %6 daralma  ile 196 milyon TL'ye geriledi. Operasyonel karlılıktaki gerilemeye  rağmen, FAVÖK piyasa beklentisi 159 milyon TL'nin %23 üzerinde  gerçekleşti.

Sonuçların ardında Şirket yönetimi sonuçların  beklentileri dahilinde olduğunu belirterek öngörüleri değiştirmeyerek  sabit tuttu. Net karın güçlü operasyonel sonuçlar nedeniyle  beklentileri aşması sonucu piyasa tepkisinin olumlu olmasını  bekliyoruz. Hisse 60 TL hedef değerimize %27 getiri potansiyeli  sunuyor. AL tavsiyemizi yineliyoruz."

MAVI MAVI GIYIM SAN VE TIC A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 52.15
Satış 52.2
Değişim 0%
Son Değer 52.2
En yüksek 52.5
En düşük 51.3
Haftalık Değişim 0.578%
Aylık Değişim 13.4782%
Yıllık Değişim -9.8445%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar