Bir hisse, bir analiz: Zorlu Enerji (ZOREN)

Oyak Yatırım, beklentilerin aksine zarar açıklayan Zorlu Enerji hissesi için 2,70 TL hedef fiyatla 'Endekse Paralel Getiri' tavsiyesini korudu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Değerlendirmede şöyle denildi:

"Zorlu Enerji ilk çeyrekte 21mn TL net zarar açıkladı. Beklentimiz  olan 10mn TL net kardan sapma beklentimizin üzerindeki kur farkı giderlerinden kaynaklandı.

Sonuçlarla ilgili piyasa beklentisi  bulunmuyordu. FAVÖK 656mn TL ile elektrik dağıtımı faaliyetlerinin  beklenenden iyi performansı sayesinde beklentimiz olan 627mn TL’yi  aştı. Net satış gelirleri artan elektrik fiyatları ile geçen seneye  göre %7 büyüdü.

FAVÖK de elektrik dağıtımındaki güçlü performans  sayesinde geçen seneye göre %18 arttı. Net borç 1.81 milyar dolar ile  geçen çeyreğe paralel gerçekleşirken, net borç/FAVÖK 6.0x ile geçen  çeyreğin hafif üzerine çıktı. 2021 yılında FAVÖK’ün 2,420mn TL’den  2,856mn TL’ye, net karın ise 74mn TL’den 145mn TL’ye yükselmesini  bekliyoruz.

2.70 TL/hisse hedef fiyat ile Endekse Paralel Getiri  tavsiyemizi sürdürüyoruz. Hisseler 2021 tahminlerimize göre 6.7x FD/FAVÖK çarpanıyla (geçen 2 sene ortalaması 7.0x) işlem görmektedir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar