Bitcoin 27 ayın zirvesinde

Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz günlerde Aralık 2021'den bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesini aşarken, dün piyasa beklentilerinin üzerinde gelen ABD enflasyon verisi sonrası yeniden 50 bin doların altına sarktı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Bitcoin fiyatlarında yükseliş trendi devam ederken; dün gerileyen lider kripto para birimi bugün kaldığı yerden devam ediyor. Bitcoin, 51 bin dolar aşarak 27 ayın rekorunu yenilerken; piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz günlerde Aralık 2021'den bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesini aşarken, dün piyasa beklentilerinin üzerinde gelen ABD enflasyon verisi sonrası yeniden 50 bin doların altına sarktı. Ancak lider kripto para birimi, bugünkü işlemlerde yeniden yönünü yukarı çevirdi ve bu defa 51 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Öte yandan, Bitcoin'in piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz aylarda ABD'de Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylamasıyla ivme kazanırken; yılbaşından bu yana yüzde 21 getiri sağladı.

CoinTR Araştırma Departmanı'nın ilettiği notta şöyle belirtildi: Bitcoin, beklenmedik gelen verilere rağmen güçlü durdu ve kısa sürede tepki alımlarıyla kaybettiği değeri neredeyse geri toparladı. 50.500 doların üzerinde kalıcı olabilirse, ilk hedef fiyat 51.747 fiyat seviyesidir. Bu seviyeyi hacimli bir mumla kırması durumunda karşılaşacağı en önemli direnç seviyesi 58.836 dolar olarak düşünülebilir.

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), en yüksek 51 bin 856 doları çıkarken, böylelikle Aralık 2021'den bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi yeniledi. Bitcoin, saat 16.17 itibarıyla yüzde 4,34 oranında primle 51 bin 566 dolarda işlem görüyor. Bitcoin son 7 günlük işlemlerde yüzde 19'un üzerinde değer kazanırken; piyasa değeri 1,01 trilyon dolar oldu.

Kaynak: Ekonomim

 

Kategoriler Kripto Para
Yorumlar