Bizim Menkul Değerler hisse model portföyü: PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA...

Bizim Menkul Değerler model portföyünde yer alan hisseleri paylaştı. Geçtiğimiz hafta aracı kurumun portföyünde yer alan TRGYO hissesi yüzde 20,2 ile en fazla getiriyi sağlayan şirket oldu.

Abone ol
Abone ol

Hazırlanan analizde yer alan detaylar şöyle;

"BMD Araştırma portföyünde BIMAS, BRSAN, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO, EREGL yer almaktadır.

14-21 Temmuz 2020 döneminde BMD Araştırma portföyü  %2,5, SINAİ Endeks ise %1,1 değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi %20,2 ile TRGYO sağlarken en düşük getiriyi -%6,9 ile TRKCM elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %19,6 değer kazanmış olup aynı dönemde SINAİ Endeks %13,9 değer kazanmıştır.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi  ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme  standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket  değerinin BMD Yatırım Komitesi'nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler ve katılım endeksi faaliyet alanı kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü'ne dahil edilmemektedir.

Yorumlar