BofA: Teknoloji hisselerinden 1,1 milyar dolar çıktı

Bank of America'nın EPFR verilerinden derlendiği rapora göre, teknoloji hisselerinden 11 Mayıs'ta sona eren haftada 1,1 milyar dolar çıktı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Gelişmekte olan piyasa hisse senetlerinden 7 haftadır ilk kez sermaye çıkışı yaşandığına işaret eden rapora öre, Avrupa hisse senetlerinden sermaye çıkışı 13'ncü haftada da devam etti. 

Avrupa hisse senedi fonlarından 2,3 milyar dolar çıkarken, ABD hisse senedi fonlarına 93 milyon dolar sermaye girişi gerçekleşti.

Küresel tahvil fonlarında sermaye çıkışı 6'ncı haftada da devam etti ve bu haftada 11,4 milyar dolar çıktı.

En büyük sermaye çıkışı 11,6 milyar dolar ile yatırıl yapılabilir nota sahip tahvillerde gerçekleşirken, ABD devlet tahvilleri ise Mart 2020'den bu yana görülen en büyük sermaye girişi ile karşı karşıya kaldı. ABD devlet tahvillerine 11 Mayıs haftasında 11,5 milyar dolar girdi.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar