BofA: Yatırımcılar resesyon beklemiyor

Bank of America'nın fon yöneticileri anketine göre, yatırımcılar Nisan 2022'den bu yana ilk kez ekonomik durgunluk beklemedikleri için nakit seviyelerini düşürdü ve hisse senedi tahsislerini artırdı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BofA Fon Yöneticileri Anketine göre yatırımcılar Nisan 2022'den bu yana ilk kez resesyon beklentisini terk etti.

Bank of America'nın fon yöneticileri anketihe göre, yatırımcılar Nisan 2022'den bu yana ilk kez ekonomik durgunluk beklemedikleri için nakit seviyelerini düşürdü ve hisse senedi tahsislerini artırdı.

İKİ YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİ

Rapora göre, toplam 568 milyar dolarlık varlığa sahip küresel fon yöneticileri, nakit oranını %4,8'den %4,2'ye düşürerek ve küresel hisse senedi tahsislerini iki yılın en yüksek seviyesine çıkardılar.

Anket ayrıca ABD teknoloji hisselerinden oluşan"Muhteşem 7'li uzun" işleminin en kalabalık işlem olmaya devam ettiğini ve bunu "Çin hisseleri kısa" işleminin izlediğini gösterdi. Teknoloji hisselerine tahsisi Ağustos 2020'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar