Borsa günü negatif tamamladı

BIST100 Endeksi günü %0,49 azalışla 10743,30 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 139 milyar 214 milyon TL oldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BIST100 Endeksi günü %0,49 azalışla 10743,30 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 139 milyar 214 milyon TL oldu.

Öne çıkan haberler şu şekilde:

İşsizlik 12 yılın en düşük seviyesinde!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı mayısta yüzde 8,4'e geriledi. İşsizlik oranı böylece Eylül 2012'den beri en düşük düzeye geriledi.

Hazine'ye 1,7 milyar dolarlık 'eurobond' kaynağı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın eurobond ihracına 4 kata yakın talep geldi. Söz konusu ihraçla birlikte Hazine'ye 1,75 milyar dolarlık bir giriş olacak.

Aylık sanayi üretimi 2 ay sonra pozitife döndü

Sanayi üretimi verileri Nisan ayına göre toparlandı. Nisanda aylık bazda değişim yüzde eksi 5, yıllık bazda ise yüzde -0,7 olmuştu. Sanayi üretimi aylık bazda 2 ayın ardından yeniden pozitif seviyeye döndü.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar