Borsa İstanbul, Kütahya Porselen hissesinde Abdullah Taşkın’a 'dur' dedi

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında SPK tarafından Kütahya Porselen (KUTPO) hissesindeki şüpheli işlemeleri nedeniyle 6 ay işlem yasağı verilen Abdullah Taşkın’a yasağının kalkmasından 4 ay sonra Borsa İstanbul tarafından yeniden belirli yasaklar geldi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kütahya Porselen pay işlemleriyle ilgili Abdullah Taşkın hakkında 6 ay süreyle önleyici tedbirler uygulanacak.

SPK, 2020 yılının Temmuz ayında  Kütahya Porselen (KUTPO) hissesindeki şüpheli işlemeleri nedeniyle Taşkın hakkında 6 ay işlem yasağı cezası vermişti.

22 Temmuz 2020 tarihli haber için tıklayın;

Konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri  Yönergesi'nin 5. Maddesi çerçevesinde, Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.  (KUTPO) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir  ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak  27/05/2021 tarihinden itibaren 6 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili  İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin  Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Yatırımcı Adı ve Soyadı  MKK Sicil Numarası

ABDULLAH TAŞKIN              14158278 "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar