Borsa İstanbul'da gong Kontrolmatik için çaldı

2020'de dünyanın en büyük 37. sistem entegretörü olan ve 24 ülkeye  teknoloji ihraç eden Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. 19 Ekim 2020 itibariyle borsada işlem görmeye başladı.

Abone ol
Abone ol

Türkiye'nin önde gelen, CFE Media and Technology'nin yayınladığı  listeye göre ise 2020'de dünyanın en büyük 37. sistem entegretörü olan  ve 24 ülkeye teknoloji ihraç eden Kontrolmatik Teknoloji'nin Gedik Yatırım'ın tek yetkili yatırım kuruluşu olduğu 50 milyon TL  büyüklüğündeki halka arzı, 12-13 Ekim tarihlerinde 1,3 milyar TL  tutarında 26 kat üzerinde talep toplanarak, bireysel ve kurumsal  yatırımcıların yoğun ilgisiyle başarılı bir şekilde tamamlandı.

Kontrolmatik'in 12-13 Ekim 2020 tarihlerindeki halka arzında,  bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 38,2 katı, yurtiçi  kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 18,2 katı, yurt dışı  kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 8,7 katı talep geldiği  bildirildi. Toplamda ise Kontrolmatik halka arz büyüklüğünün 26,3 katı  talep toplanırken, 18.255 adet bireysel ve 57 adet kurumsal  yatırımcıya dağıtım gerçekleşti.

Şirketin Borsa İstanbul'da yapılan gong töreninde konuşan  Kontrolmatik Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, şirket  hisselerinin gördüğü yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile  getirdi.

Aslanhan "Bugün Borsa İstanbul ana pazarda işlem görmeye  başlamamızın ilk günü. Öncelikle bize güvenerek şirketimize ortak  olmayı seçen tüm yatırımcılara çok teşekkür ediyorum. Halka arza  giderek şeffaflaşma ve prestij odaklı bir adım atmayı hedefledik.

Halka arzdan elde edilecek fon kaynaklarını AR-GE, yeni yatırımlar,  ihracata yönelik faaliyetler ve işletme sermayesi ihtiyacı için  kullanacağız. Paylarımıza olan bu ilgi bizi onurlandırdı. Şimdi  yatırımcılarla, yeni ortaklarımızla birlikte bu şirketi daha da ileri  taşımak için tüm gücümüzle çalışacağız" dedi.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar