Bu hafta 6 hisseyi takibine aldı

İntegral Yatırım haftalık değerlendirme analiz raporunda takibindeki hisseleri paylaştı. Aracı kurumun raporunda, 'Borsa İstanbul halen 22 ve 50 günlük ortalamalarının altında bulunuyor' tespitinde bulundu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

ABD ve Avrupa borsa endekslerinde oldukça pozitif bir hava var ve güçlü bir ralli yaşanıyor. ABD piyasalarında özellikle çok güçlü gelmesi beklenen 1.çeyrek sonuçları hisse senetlerindeki risk iştahının güçlü olmasını sağlamakta. Buna karşın Gelişmekte olan ülke endekslerinde aynı iştahı göremiyoruz. Rusya, G.Afrika, Brezilya ve İstanbul Borsa endekslerinde bunun etkilerini görmek mümkün.

Borsa İstanbul halen 22 ve 50 günlük ortalamalarının altında bulunuyor. 1415 seviyesindeki 22-günlük ortalama direnç görevi görürken, endeksin bu seviyenin üzerine yükselmesi ve yerleşmesi durumunda yukarı hareket 1450 seviyesine doğru güçlenebilir. Ancak bunu başaramaz ise yükselemeyen borsa düşer misali kar satışları gelebilir.

Buna karşın Borsa endeksinde 1350 seviyesinin altına düşmeyi istemediğini görmekteyiz. Bu seviye üzerinde bir dip oluşumu var ve bu endeksin yukarı çıkma ihtimalini yükseltti. Ancak ne olursa olsun 1350 desteği güçlendikçe aşağı doğru kırılması durumunda oluşacak satışlarında çok daha sert olacağı anlamına geliyor.

Şimdilik bu noktadan uzağız moralleri yüksek tutalım. Önümüzdeki hafta 1415 seviyesindeki 22-günlük ortalama seviyesinin üzerine yerleşecek miyiz yoksa başarısız mı olacağız bunu izleyeceğiz.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar