Cumhurbaşkanı açıkladı: “Turkish Airlines” tarihe karışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı yerleşkesinde TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de ‘Türkiye Hava Yolları’ yazacağız” ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı yerleşkesinde TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında “Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de ‘Türkiye Hava Yolları’ yazacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin uluslararası alandaki adının “Turkey” yerine “Türkiye” olarak değiştirilmesine ilişkin olarak, “Ülkemizin uluslararası alanda Turkey olarak kullanılan ismini Türkiye’ye çevirerek sembolik öneme haiz bir adım daha attık. Artık Turkey yok, Türkiye var” diyen Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın uçaklarını işaret ederek “Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine ‘Turkish Airlines’ değil ‘Türkiye Havayolları’ yazacağız” dedi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Şirket Haberleri Borsa
Yorumlar