"Diğer GYO'lardan farklıyız"

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurumsal derecelendirme notuyla gayrimenkul ve inşaat sektöründe zirvedeki yerini korurken, kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,62 (96,19) olarak güncellendi.

Abone ol
Abone ol

Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), istikrarlı büyümesini yükselen kurumsal yönetim notu ile  perçinledi. Şirketin kurumsal yönetim ilkelerine uyum  derecelendirmesine ait çalışmaları, Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından tamamlandı. 21 Kasım 2019 tarihi itibariyle şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,62 (96,19) olarak açıklandı. Akiş GYO’nun 2018 yılı kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,54 olarak açıklanmıştı.

“Ülkemiz ekonomisi için değer yaratmaya devam edeceğiz”

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ.Gökşin Durusoy konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada nitelikli ve yüksek kira getirili portföy yapısı ve kurumsallık anlayışı ile Türkiye’de bulunan diğer GYO’lar arasında farklı bir konuma sahip olduklarını söyledi. Durusoy, “Özellikle kurumsal yatırımcıların gözünde GYO denilince akla  gelen ilk marka olmak istiyoruz. Sermaye piyasalarındaki yatırımcılar açısından yatırım kriterleri arasında sayılan kurumsal yönetim derecelendirme notumuzun yükselmesi bizleri mutlu etti. Orta ve uzun  vadede gelirlerimizin artması ve ülkemiz ekonomisi için yeni değerler  yaratılması şirketimiz için öncelik olmaya devam edecek. Bu vesileyle başarımızda katkıları bulunan çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

AKSGY AKIS GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 3.42
Satış 3.43
Değişim 0.14%
Son Değer 3.42
En yüksek 3.5
En düşük 3.3
Haftalık Değişim 10.6796%
Aylık Değişim 8.2278%
Yıllık Değişim 9.2651%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar