Dolar/TL güne nasıl başladı?

Veri akışının çok yoğun olmadığı yeni haftanın başlangıcında; yurt içinde haftanın en önemli verisi olan ekim ayı enflasyon rakamları açıklanacak. Bugün 10:00'da açıklanacak olan enflasyon öncesinde dolar/TL güne 5,70 seviyesinde başlarken; euro/TL 6,37 lira dolaylarında alıcı buluyor.

Abone ol
Abone ol

Veri akışının çok yoğun olmadığı yeni haftanın başlangıcında; yurt içinde haftanın en önemli verisi olan ekim ayı enflasyon rakamları açıklanacak. Ekonomistler ve piyasa uzmanlarının tahmini, tüketici fiyatlarının aylık bazda yüzde 2,00; yıllık yüzde 8,57 artacağı yönünde. 

Bugün 10:00'da açıklanacak olan enflasyon öncesinde dolar/TL güne 5,70 seviyesinde başlarken; euro/TL 6,37 lira dolaylarında alıcı buluyor. Saat 09:00 itibarıyla dolar, 5,7040 liradan; euro ise 6,3795 liradan satılıyor. Aynı dakikalarda İngiliz Sterlini'nin fiyatı 7,3805 lira.

Fitch notu teyit etti; görünümü durağana revize etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, geçtiğimiz hafta cuma gecesi, Türkiye'nin kredi notunu 'BB-' olarak teyit ederken, görünümünü 'Negatif'ten 'Durağan'a revize etmişti.

Yorumlar