Galatasaray hisse satışından 10 milyon TL’yi kasaya koydu

Spor hisselerinde yaşanan sert yükselişler son bir ayda hisseleri yukarı taşıdı. Son olarak GSRAY hissesi bir ay içerisinde 2 liradan 5 liraya kadar yükselmişti. Kulüp bu yükselişi fırsata çevirerek bir hisse satışı daha gerçekleştirdi ve 10 milyon TL’yi aşan bir ek kaynak yarattı.

Abone ol
Abone ol

Kulüp hisselerinde yaşanan sert yükselişler son bir ayda hisseleri yukarı taşıdı.

Son olarak GSRAY hissesi bir ay içerisinde 2 liradan 5 liraya kadar yükseldi. Kulüp bu yükselişi fırsata çevirerek dün de hisse satışı gerçekleştirdi ve 10 milyon TL’yi aşan ek kaynak sağladı.

Kulüp daha önce de 6.8 milyon TL'lik bir hisse satışı daha yapmıştı.

Konuyla ilgili kulüpten yapılan KAP açıklaması şöyle;

‘16/09/2020 - 16/09/2020 tarihinde GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,40 - 3,64 TL fiyat aralığından 0 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 2.915.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 16 /09/2020 tarihi itibariyle %60,01 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.’

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar