Gen İlaç, Covid aşısı için Moderna ile anlaştı

Gen İlaç, Moderna ile mRNA temelli aşı olan mRNA-1273 ürünü için "Yerel Temsilci ve Hizmet Anlaşması" imzaladı. Haber sonrası GENIL.E hissesinde 'Devre Kesici Uygulaması' başladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Gen İlaç, Moderna ile mRNA temelli aşı olan mRNA-1273 ürünü için "Yerel Temsilci ve Hizmet Anlaşması" imzaladı.

Anlaşma ile Gen İlaç, Moderna'nın Türkiye'de münhasır hizmet sağlayıcısı ve temsilcisi olacak ve Moderna'ya Aşının Türkiye'de olası tedariki için iş olanakları sağlamak konusunda yardım edecek

Konuyla ilgili Gen İlaç'tan yapılan KAP açıklaması şöyle:

"GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ("GEN"), Aeschenvorstadt 48, 4051 Basel, İsviçre'de yerleşik MODERNA SWITZERLAND GMBH ("MODERNA") ile, MODERNA tarafından geliştirilen, SARS-CoV-2 virüsünün ön füzyonla stabilize edilmiş spike (S) proteininin tamamını kodlayan benzersiz bir lipid nanoparçacık (LNP) içine kapsüllenmiş mRNA temelli aşı olan mRNA-1273 ürünü için, ("Aşı") 13 Mayıs 2022 tarihinde "YEREL TEMSİLCİ VE HİZMET ANLAŞMASI" imzalamıştır.

YEREL TEMSİLCİ VE HİZMET ANLAŞMASI gereğince GEN, MODERNA'nın Türkiye'de münhasır hizmet sağlayıcısı ve temsilcisi olacak ve MODERNA'ya Aşının Türkiye'de olası tedariki için iş olanakları sağlamak konusunda yardım edecektir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Şirket Haberleri Borsa
Yorumlar