Gen İlaç'ın halka arz sonuçları açıklandı

28-30 Temmuz tarihleri arasında talep toplama süreci gerçekleştirilen Gen İlaç halka arzında toplam büyüklük 738 milyon TL oldu. Halka arzda Norveç Varlık Fonu satışa sunulan payların yüzde 7,3’ü ile 5 milyon adet hisse aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Oyak Yatırım’dan KAP’a yapılan açıklamada, Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri halka arzında 10,75 TL’den 68,8 milyon adet hisse satıldığı bildirildi.

Halka arzda Norveç Varlık Fonu satışa sunulan payların yüzde 7,3’ü ile 5 milyon adet hisse aldı. Yurtdışı kurumsal yatırımcıya dağıtım oranı yüzde 25,4’ü buldu.

Halka arzda yurtiçi bireysel yatırımcıya yüzde 35,5, yurtiçi kurumsal yatırımcılara ise yüzde 38,3 hisse dağıtıldı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar