Günlük teknik bazlı hisse önerileri: AKCNS, AYGAZ, GOODY, TURSG, ULKER

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST bülteninde teknik olarak bugün hareketli olması muhtemel hisseler paylaşıldı. Raporda ayrıca, '1344 destek seviyesi kırılması kısa vadeli güçlenmeyi sonlandırır ve 1335’e kadar gerilemeye neden olur.' denildi.

Abone ol
Abone ol

Hazırlanan teknik analiz şöyle;

Dünkü beklentimiz; 1350 üzerinde hafif alıcılı bir açılış ile 1363 bir kez daha test edebiliriz. Açılış zayıf kalırsa 1340 desteğine geri çekilme ve ardından hisse bazlı hareketlerin etkili olduğunu görebiliriz.

Kısa vadeli güçlenmenin devamı için 1350 üzerinde kapanış şart.” demiştik. Dün yine zirvenin yenilendi gün sonuna doğru eksiye geçmemize rağmen 1347’den güçlü alımlar ile kapanış gerçekleştirdik.

Yükselirken yaşanan katılım sorununu, geri çekilme yaşamadık. Bugün 1344-1347 destek seviyesine yine geri çekilmeyle başlamayı bekliyoruz.

1344 destek seviyesi kırılması kısa vadeli güçlenmeyi sonlandırır ve 1335’e kadar gerilemeye neden olur. Bizim beklentimiz 1344-1347 aralığında tutunma ve ardından 1360 yeniden yönelme olacağı şeklindedir.

GÜNLÜK TEKNİK ANALİZ BAZLI HİSSE ÖNERİLERİ;

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar