Günün öne çıkan kazanç hisseleri: ALKIM, ASELS, HEKTS, SISE, TAVHL

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST bülteninde teknik olarak bugün hareketli olması muhtemel hisseler paylaşıldı. Raporda ayrıca; 'Kısa vadeli indikatörlerin dengelenme sürecine girdiğini ve bu dengelenme sürecinin ardından kısa vadeli bir yükseliş hareketinin olabileceğini düşünüyoruz.' analizinde bulunuldu...

Abone ol
Abone ol

Tacirler Yatırım'ın analizi şöyle;

'Cuma günü gün içinde 1527 seviyesine kadar gerileyen BİST-100 endeksi günü 1538 seviyesinden tamamladı.

Kısa vadeli indikatörlerin dengelenme sürecine girdiğini ve bu dengelenme sürecinin ardından kısa vadeli bir yükseliş hareketinin olabileceğini düşünüyoruz.

BİST-100 endeksinde 5 ve 22 günlük hareketli ortalamaların üzerinde tutunduğu süre boyunca
orta vadeli yükseliş hareketinin devam edebileceğini düşünüyoruz.

Bugün olası yükseliş hareketlerinde takip edilecek ilk direnç seviyesi 1555’te bulunmakta olup, bu seviyenin geçilmesiyle birlikte 1560 seviyesi hedeflenecektir.

Diğer yandan, olası satışlarda ise takip edilecek ilk destek seviyesi 1527’de bulunmakta olup bu seviyenin kırılmasıyla birlikte 1515 seviyesine doğru kademeli geri çekilme olması söz konusu olacaktır.'

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar