Halk GYO'nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL

Halk GYO, yılın ilk çeyreğinde özkaynaklarını 2,6 milyar TL’ye, toplam aktiflerini ise 3,1 milyar TL’ye taşıdı. Şirketin gayrimenkul satış, kira ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 50,1 milyon TL’ye ulaşırken, yılın ilk çeyreğinde net dönem kârı 18,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

Abone ol
Abone ol

Ticari mülkten konuta, ofisten otele kadar pek çok alanda modern  projelere imza atan Halk GYO, sağladığı portföy çeşitliliğiyle dengeli  büyümesini sürdürdü.

Tüm dünyanın önemli bir sınav verdiği bu dönemde, ülkemizin güçlü  sağlık altyapısı, zamanında alınan ekonomik tedbirler ve sosyal  yardımlardaki başarısı sayesinde normalleşme sürecine girmeye  başlamasının, bu zorlu süreci de birlik ve beraberlik içinde  aşacağımızı göstermekte olduğunu ifade eden Halk GYO Genel Müdür Vekili Erdal BEKİN, Halk GYO olarak yılın ilk çeyreğini başarılı mali  sonuçlarla geride bıraktıklarını belirterek şunları söyledi

“Ana ortağımız Halkbank’tan aldığımız güçle mevcut planlarımız  dâhilinde istikrarlı büyümemizi sürdürerek özkaynaklarımızı 2,6 milyar TL’ye taşıdık. 2020 yılının ilk çeyreğinde, düşen konut kredisi faiz  oranlarıyla birlikte düzenlediğimiz kampanyalarla, projelerimizdeki  konut satış rakamlarını bir önceki çeyrek olan 2019 yılının son  çeyreğine göre yüzde 100’ün üzerinde artırdık.

Halk GYO olarak  paydaşlarımıza katma değer üretme ve ülke ekonomisine katkımızı  artırarak devam ettirme yönündeki faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

Yorumlar