Halkbank ara duruşması 30 Haziran’da yapılacak

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde devam eden Halkbank davasında bankanın avukatlarının, 9 Haziran’da yapılacak olan ara duruşmanın 45 gün sonraya ertelenmesini istemesinin ardından, Hakim  Richard Berman talebi değerlendirerek duruşmanın 30 Haziran’da yapılmasına hükmetti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Amerika'nın Sesi'nden Can Kamiloğlu'nun haberine göre, Hakim Berman ara duruşmanın ertelenmesiyle ilgili kararın ayrıntılarını şöyle ifade etti:

“29 Mayıs 2020 tarihli savunma ve 1 Haziran 2020 tarihli savcılığın sunduğu dilekçelerdeki görüşlerine dayanarak mahkeme şu kararları almıştır: 9 Haziran’da yapılacak ara duruşma 30
Haziran sabah saat 09.00'a ertelenmiştir.

Eğer savunma hazırsa 30 Haziran’da yapılacak ara duruşmada, seri duruşmaların ne zaman başlayacağı konusunda bir tarih belirlenebilir. Mahkeme, ara duruşmanın bir AT&T telekonferansı aracılığıyla yapılmasını öngörmektedir.

Taraflar, konferans öncesi bilgileri e-posta yoluyla alacaklardır. Halkın duruşmayı izlemesi için telekonferansa katılma hakkı vardır ve bu konuda bilgilendirme konferanstan önce yapılacaktır.”

30 binden fazla kişinin Corona virüsü salgınından yaşamını yitirdiği New York eyaletinde salgın hastalık yüzünden mahkemelerdeki işlemler, dava duruşmalarında aksaklıklar ve ertelemeler yaşanmıştı.

Halkbank davası da salgın hastalık nedeniyle iki kez ertelenmişti. 30 Haziran’da yapılacak ara duruşmada Halkbank’ı avukatı Robert M. Cary temsil edecek.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar