Halkbank -HALKB- hissesine 'Trump' dopingi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Halkbank davasına bakan hakim New York Güney Bölge Başsavcısı Geoffrey Berman'ı görevden alması sonrası banka hisselerinde yükseliş yüzde 7’yi geçti.

Abone ol
Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump'ın, daha önce kendisine yakın isimleri soruşturan New York Güney Bölge Başsavcısı Geoffrey Berman'ı görevinden aldığı belirtildi.

Berman, kararın ardından istifa ettiğini açıkladı. Geoffrey Berman, Halkbank davasına bakan hakim olarak da biliniyordu.

HALKBANK HİSSESİ YÜZDE 7 PRİMLENDİ

Bu haber akışının ardından HALKB hissesi seans açılışında yüzde 6 primli açıldı. Hisse şu dakikalarda ise yüzde 7’yi aşan kazançla 6,57 fiyattan işlem görüyor.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar