Hava yolu hisseleri sert düştü

Mutasyona uğrayan corona virüsü nedeniyle hava yolu seyahatlerinin kısıtlanması haberi sonrası hava yolu şirketlerinin hisseleri sert düşüş yaşadı. Açıklama sonrası bugün ilk işlemlerde sert düşüşle açılan THY hisseleri saat 10.45’te yüzde 4,55 düşüşle 12.35 liradan, Pegasus hisseleri aynı saatte yüzde 5.3, TAV hisseleri de yüzde 5.6 düşüşle işlem gördü.

Abone ol
Abone ol

Hava yolu şirketlerinin hisseleri Türkiye’nin İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan uçuşları geçici olarak durdurduğu açıklaması sonrası sert düşüşle açıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam, İngiltere’de tespit edilen yayılma hızı daha yüksek corona virüsü nedeniyle bu ülke ve Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan uçuşların geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Avrupa ülkeleri de İngiltere ile yolcu ve yük taşımacılığını askıya aldı.

HİSSELERDE SERT DÜŞÜŞ
Açıklama sonrası bugün ilk işlemlerde sert düşüşle açılan THY hisseleri saat 10.45’te yüzde 4,55 düşüşle 12.35 liradan, Pegasus hisseleri aynı saatte yüzde 5.3, TAV hisseleri de yüzde 5.6 düşüşle işlem gördü.

Aynı saatte BIST-100 ise yüzde 1 ekside seyretti.

Koca Twitter’dan dün gece yaptığı açıklamada, “İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” dedi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar