İki şirketin sermaye artırımına onay

SPK haftalık bültenine göre, kurul, Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaretin 68 milyon lira, İnfo Yatırım Menkul Değerlerin ise 38 milyon 100 bin lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusuna onay verdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaretin pay başına 28 liradan halka arz başvurusunu onayladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaretin pay başına 28 liradan halka arz başvurusunu onayladı.

İnfo Yatırım Menkul Değerlerin 300 milyon lira, Atılım Faktoringin 87 milyon 303 bin lira, Yapı Kredi Faktoringin 1 milyar 250 milyon lira, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaretin ise 300 milyon dolar tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusu onay aldı.

Kurul, ayrıca Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 33 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.

Öte yandan, Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber ile Emeklilik Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber'in bazı maddelerinde değişikliğe gidildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Uğur Aslanhan

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar