Kayyum atanan Kervansaray’da sular durulmuyor

Mali anlamda büyük sıkıntılar yaşayan, borsada işlemlere kapanan ve geçtiğimiz günlerde yönetimine kayyum atanan Kervansaray Yatırım Holding’de sular durulmuyor. Son olarak da kayyum öncesi yapılan anlaşma dava konusu oldu.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili yapılan KAP açıklaması şöyle;

‘25 Eylül 2020 tarihli özel durum açıklamamıza esas teşkil eden Kervansaray Uludağ Oteli ve Otele ait olan telesiyej tesisi iel mekanik tesisin10 yıllık süre ile Extension Sağlık Hizmetleri Turizm ve Dış Ticaret Ltd.Şti.ne yıllık 3.500.000 TL bedelle ve kira bedellerinin yıllık % 5 oranında arttırılacağı hususunda mutabık kalınacağı konusunda açıklama yapılmış olup, Kayyım Heyeti'nin 25.09.2020 tarihi itibariyle atanması sebebiyle, eski yönetim tarafından yapılan 25.09.2020 tarihli kira sözleşmesinin yetkisiz kişiler tarafından yapıldığından geçersiz olduğu, peşinat ve teminat alınmadan, hiçbir firmadan teklif alınmadan, otelcilik ile iştigal etmeyen bir firmaya, piyasa rayici altında bir rakamla, 10 yıllık süre ile ve % 5 yıllık arttırım belirlemenin hayatın olağan akışına uygun olmadığı hususları açık olup, işbu sebeple sözleşmenin geçersizliğinden bahisle Extension Sağlık Hizmetleri Turizm ve Dış Ticaret Ltd.Şti. hakkında,Bursa 5.Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2020/218 Sayılı dosyasından Elatmanın Önlenmesi davası açılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyulur.’

KERVN KERVANSARAY YATIRIM HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim -0.12%
Son Değer 1.17
En yüksek 1.17
En düşük 1.17
Haftalık Değişim -9.3023%
Aylık Değişim 21.8749%
Yıllık Değişim 112.7272%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar