6 gündür tavan oluyordu... Borsa İstanbul o hissede harekete geçti

Hisse senetleri son 6 gündür tavan olan ve son 1 aydır da sert hareketlerin yaşandığı PENGD.E payında 3 ay süreyle önleyici tedbirler uygulanacak. Tedbir kapsamında "Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" başta olmak üzere farklı yasaklar getirildi.

Abone ol
Abone ol

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Penguen Gıda San A.Ş. (PENGD.E) payında 13/10/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas", "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile  Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması", "Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması" ve "Piyasa Emri (Market Order)  ve Piyasadan Limite Emir (Market To Limit Order) Girişinin  Kısıtlanması" önleyici tedbirler uygulanacaktır.

PENGD payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 12/01/2021'dir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar