Kiler Holding'in halka arz büyüklüğü belli oldu

Kiler Holding'in toplam halka arz büyüklüğü 692,25 milyon TL olarak gerçekleşti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kiler Holding AŞ’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 30 Haziran - 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleşti.

Kiler Holding’den konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, halka arzda birim fiyat 7,10 TL olarak belirlendi ve toplam halka arz büyüklüğü 692 milyon 250 bin TL olarak gerçekleşti.

Halka arzda toplam 45 bin 375 yatırımcıdan, 97 milyon 500 bin adet nominal değerli paylar için toplam arzın 1,2 katına tekabül eden 120 milyon 795 bin 917 TL nominal değerli filtre edilmemiş talep geldi. Halka arz edilen 97 milyon 500 bin TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşti.

Dağıtım sırasında tahsisat oranlarında izahnamenin 25.2.3 maddesi kapsamında yapılan değişiklikle Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı tahsisatı yüzde 10'dan yüze 26,1'e çıkarılırken Yurt İçi Bireysel Yatırımcı tahsisatı da yüzde 90'dan yüzde 73,9'a düşürüldü.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Konular Kiler Holding
Yorumlar