Kripto para fonlarına giriş rekor kırdı

Kripto para fonlarına giriş ilk çeyrekte 4,5 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Geçen yılın son çeyreğinde kripto para fonlarına 3.9 milyar dolar giriş yapılmıştı...

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kripto para fonlarına giriş yılın ilk çeyreğinde 4.5 milyar dolar ile rekor seviyeyi gördü. Bu artış kripto para fonlarına kurumsal katılımın arttığını gösteriyor.

Geçen yılın son çeyreğinde kripto para fonlarına 3.9 milyar dolar giriş yapılmıştı.

Dijital para yöneticisi Coinshares'in dün yayınladığı verilere göre, ilk çeyrekte kripto yatırımları, artışın  yüzde 240 olduğu dördüncü çeyreğe kıyasla yavaşladı. Ancak Coinshares raporda, bunun "çeyreklik büyüme oranları oldukça değişken olma eğiliminde olduğundan yavaşlama trendinin göstergesi" olmadığını söyledi.

Kripto para sektörünün piyasa değeri Pazartesi günü 2 trilyon dolar ile tüm zamanların zirvesine ulaştı. Bitcoinin piyasa değeri 1 trilyon dolardan fazla.

Coinshares verilerine göre, ilk çeyrekte 3.5 milyar dolar ile en fazla para girişi Bitcoin'e yapılırken, Bitcoin'i 765 milyon dolar ile Ethereum izledi.

Piyasa değeri en yüksek kripto para birimi Bitcoin, mart ayı ortasında 61 bin 781 dolarla rekor seviyeye ulaştı ancak o zamandan beri dar aralıkta işlem görüyor.

Yorumlar