Logo Yazılım LOGO hisse senedi yorum ve grafik analiz

İş Yatırım, araştırma raporunda Logo hissesi için hedef fiyatını 128,00 TL'den 179,00 TL'ye yükseltirken, 'AL' tavsiyesini korudu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İş Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"İş Yatırım - Öneri ve Hedef Fiyat Değişikliği Haberleri - Logo

Yazılım

Pazardaki güçlü konumu ve büyüme potansiyeli ve tekrar eden gelirlerin toplam gelirler içerisindeki yüksek payı nedeniyle Logo'yu beğenmeye devam ediyoruz.

Yazılım sektörünün büyüme dinamiklerinden faydalanan Logo'nun, benzerlerine göre oldukça düşük yazılım penetrasyonuna sahip olan Türkiye'deki güçlü pazar konumunun Şirket için iyi bir büyüme hikâyesi sunduğuna inanıyoruz.

Güçlü 2021 beklentileri ardından, 2021 net satış, FAVÖK ve NI tahminlerimizi sırasıyla 734 mn TL (yıllık +% 35), 260 mn TL (yıllık +% 47) ve 185 mn TL (yıllık +% 62) olarak güncelliyoruz. Logo için AL tavsiyemizi koruyarak 12 aylık hedef fiyatımızı hisse başı 128 TL'den hisse başı
179 TL'ye yükseltiyoruz. Yeni hedef fiyatımız %21 artış potansiyele işaret ediyor.

2021 tahminlerimize göre, hisse 20.1x F/K ve 13.9x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görüyor ve uluslararası benzer şirket ortalamasına göre sırasıyla %27 ve %19 iskontoya işaret ediyor.
Ezgi Akalan / Uzman Yardımcısı | Araştırma"

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar