Microsoft, OpenAI'ın kovduğu Sam Altman'ı işe aldı

Microsoft CEO’su Satya Nadella, OpenAI kurucu ortağı Sam Altman'ın geçen hafta kovulmasının ardından Microsoft’un yeni şirket içi yapay zeka ekibine liderlik edeceğini açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Pazartesi günü LinkedIn'de yaptığı bir paylaşımda OpenAI’ın kurucu ortağı Sam Altman’ın Microsoft’a katılacağını ve yeni şirket içi yapay zeka ekibine liderlik edeceğini duyurdu.

Öte yandan, geçen hafta ayrılan OpenAI’ın bir diğer patronu ve kurucu ortağı Greg Brockman'ın Altman'a katılacağını belirten Nadella, Microsoft'un "iki üst düzey yöneticiye başarıları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızlı bir şekilde harekete geçeceğini" söyledi.

Nadella, gönderisinde, "OpenAI ile ortaklığımıza bağlı kalıyoruz ve ürün yol haritamıza, Microsoft Ignite'ta duyurduğumuz her şeyle yenilik yapmaya devam etme yeteneğimize ve müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı desteklemeye devam etme becerimize güveniyoruz." ifadelerini kullandı.

ChatGPT'de CEO depremi yaşanmıştı

OpenAI tarafından 18 Kasım’da yapılan açıklamada, şirketin yönetim kurulunun Sam Altman'ın CEO'luk görevinden ve yönetim kurulundan ayrılacağını duyurmuştu. Açıklamada, şirketin baş teknoloji yöneticisi Mira Murati'nin geçici olarak Altman'ın görevine getirildiği kaydedilmişti.

Altman'ın ayrılışının yönetim kurulu tarafından yürütülen inceleme sürecinin ardından geldiği belirtilen açıklamada, bu süreçte Altman'ın yönetim kuruluyla olan iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığı ve bu durumun Altman'ın sorumluluklarını yerine getirmesine engel olduğu ifade edilmişti.

Yorumlar