“Mobilyada KDV indirimi sektöre can verecek”

Ürünlerini yeni nesil teknoloji makine parkurunda üreten, Türkiye yatak sektörünün öncü markası Armis Yatak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, 2020 Ocak ayında açıklanan KDV oranının kalıcı olarak yüzde 8 olarak belirlenmesi ile ilgili değerlendirme yaptı. Batallı, KDV indiriminin satışları, istihdamı olumlu yönde etkileyeceğini ve sektörün gelişerek büyümesi için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Abone ol
Abone ol

Armis Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, KDV indirimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mobilya sektörünü canlandıracak, satışları harekete geçirecek bu kararla ilgili öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete teşekkür ediyoruz. KDV indiriminin sektörü atağa geçireceğine inancımız çok büyük. Çünkü geçtiğimiz yıl yapılan KDV indiriminin olumlu etkisini bir üretici olarak gördük. Bu dönemde satışlarımızda artışlar olmuştu. Bu dönem içerisinde özellikle yatak kategorisinde satışlarımızda ciddi bir hareketlilik yaşandı. Kalıcı olarak vergi indiriminin yapılması tüketicinin satın alma alışkanlıklarını da değiştirecek. Hem sektöre, hem ekonomiye hareket kazandıracak” dedi.

KDV indirimi istihdamı olumlu etkileyecek

Türkiye’de 400 noktada yer alan Armis Yatak ile her zevke ve her gelir seviyesine uygun ürünler sunduklarını söyleyen Batallı, “Sektör büyürken istihdam konusunda da pozitif bir artış olacak diye öngörüyoruz. Çünkü satışlarımız arttıkça üretimimiz de artacak. Böylece daha fazla kişiye iş imkanı verebileceğiz. Ayrıca ihracat konusunda da hareketli günler bizleri bekliyor. Biz, ihracatta da en az yüzde 10 artış hedefi koyarak çalışmalarımızı yapmaya başladık. Hem iç piyasada hem de yurtdışında çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diye ekledi.

Fabrikası Yalova'da

Armis Yatak, 15 milyon Euro’luk yatırım ile 2017 yılında Yalova Kirazlı Sanayi Sitesi’nde kurulan fabrikada son teknolojik makine parkurunda yatak, baza, yorgan, yastık ve uyku seti üretimi yapmaya başlamıştır. Eylül 2018 tarihi itibariyle İzmir Torbalı’da satın aldığı yeni tesislerine taşınarak üretim parkurunu 3 kat arttırmıştır. Armis, depolama tesislerini büyüterek müşteri taleplerine sürekli cevap vermeyi hedeflemektedir.

Trendleri ve çağdaş üretim tekniklerini yakından takip ederek bunu tasarımlarına yansıtan Armis Yatak, yeni, enerjik bir vizyon ve sağlam bir altyapıyla ergonomik, konforlu ve sağlıklı uyku için dünya standardında ürünler üretmektedir.

Armis Yatak, bünyesinde Acme Tekstil, Etrofil İplik, Doğu Taşıt Muayene İstasyonları, Arte Enerji, Artemis Halı, Prato Exclusive ve Armis Halı markalarını bulunduran Acme Holding’in iştirakidir.

www.armisyatak.com

 

 

 

Yorumlar