Norveç Varlık Fonu, 'Kervan'a' katıldı

Norveç Varlık Fonu, Kervan Gıda'nın halka arzında 4,7 milyon dolarlık hisse senedi alımı yaptı. Geçtiğimiz cuma günü talep toplaması sona eren Kervan Gıda hisselerine 18 kata yakın talep gelmişti.

Abone ol
Abone ol

Cuma günü talep toplaması sona eren Türkiye’nin en büyük şeker üreticilerinden Kervan Gıda’nın halka arzına, yatırımcılardan 18 kata yakın talep geldi.

2020'nin en büyük halka arzlarından birine imza atan Kervan Gıda'da dünyanın en büyük fonu Norveç Varlık Fonu, 4.7 milyon dolarlık hisse senedi alımı yaptı.

Oyak Yatırım'dan yapılan açıklamada Norveç Fonu'nun 4.000.000 TL nominal tutarlı alımı, halka arzın yüzde 7.7'si olarak ifade edildi. Norveç Kamu Fonu, 1.2 trilyon dolarlık varlığı bulunan dünyanın en büyük fonu olarak biliniyor.

Kaynak: Kerim Ülker / Dünya

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar