Pegasus, Kırgızistan'daki şirketini İngilizlere sattı

Pegasus, Kırgızistan'daki bağlı şirketi Air Manas'ta %49 iştirak  payının tamamının Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren AviaTrade  Corp. LP'ye satışı için anlaşma sağladı.

Abone ol
Abone ol

Pegasus, Air Manas'ta %49 iştirak payının tamamının AviaTrade'e satışı için anlaşma sağladı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"12.09.2019 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden aynı tarih  itibarıyla Şirketimizin Kırgızistan'da halihazırda  yalnız iç hat  tarifeli yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bağlı şirketi Air Manas Air Company LLC'deki %49 iştirak payının tamamının Birleşik  Krallık'ta faaliyet gösteren AviaTrade Corp. LP'ye satışı için anlaşma  sağlanmıştır.

Air Manas Şirket tarafından tam konsolidasyona tabidir ve işlemin Şirket faaliyetlerine ve faaliyet sonuçlarıa herhangi önemli bir  etkisi bulunması beklenmemektedir.

Pay devri Kırgızistan'da yetkili merciler nezdinde tescil  işlemlerinin tamamlanması ile sonuçlanacak olup, tescil işlemlerinin  tamamlanması üzerine konu hakkında ayrıca bir duyuru yapılacaktır."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar