Perakende ve bankacılık sektöründen iki hisse: BIMAS, YKBNK, ASELS, HALKB

Ziraat Yatırım, perakende sektöründe yer alan BİM'i 77,45 TL, Yapı Kredi Bankası'nı da 3,15 TLhedef fiyatla Model Portföy'üne eklerken, Aselsan, Halkbank ve Tekfen Holding'i çıkardı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Ziraat Yatırım, BİM'i 77,45 TL, Yapı Kredi Bankası'nı 3,15 TL  hedef fiyatla Model Portföy'üne eklerken, Aselsan, Halkbank ve Tekfen Holding'i çıkardı.

Değerlendirmede şöyle denildi:

"Hisse öneri portföyümüzü hisse performanslarına bağlı olarak  güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden Aselsan (ASELS), Halk Bankası (HALKB) ve Tekfen Holding'i (TKFEN) çıkartırken, BİM Mağazalar (BIMAS) ve Yapı Kredi Bankası'nı (YKBNK) öneri portföyümüze ekliyoruz.

Portföyümüze BIMAS ve YKBNK %10 ağırlıkla eklenirken, EREGL, KOZAL  ve OTKAR'ın ağırlıkları %10'dan %15'e yükseltilmiştir. Diğer taraftan TUPRS'ın ağırlığı da %10'dan %5'e çekilmiştir.

Model Portföy:  BIMAS,YKBNK,EREGL,GARAN,KOZAL,OTKAR,TCELL,TUPRS,ULKER "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar