Petkim'den 'şüpheli para transferi' açıklaması

Petkim, KAP’a yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında haberleştirilen Petrokim Trading Ltd  arasındaki para transferlerinin ‘şüpheli’ olarak yansıtıldığı haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Abone ol
Abone ol

Petkim'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

'Şirketimizle ilgili son günlerde basında çıkan şüpheli transfer iddiaları hakkında bazı haberler ve yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur.

Habere konu olan, Şirketimiz ile Petrokim Trading Ltd  arasındaki para transferleri tamamen petrokimya ürünlerinin ticareti ile ilgili olup olağan ticari ilişkiler kapsamındadır ve bütün ilgili kanunlara uyum çerçevesinde yapılmıştır. Şirketimiz, uluslararası yaptırımlara tabi olan ülkeler veya kurumlar ile herhangi bir faaliyette bulunmamıştır. Bugüne kadar ticari faaliyetlerimiz nedeniyle her hangi bir yaptırım ya da kısıtlama uygulaması da mevcut değildir.

Diğer yandan Petrokim Trading Ltd. SOCAR grubu portföyünden 2018 yılında ayrılmış olup, halen SOCAR grubu ile herhangi bir sahiplik ilişkisi bulunmamaktadır.'

PETKM PETKIM PETROKIMYA HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 4.18
Satış 4.19
Değişim 0.26%
Son Değer 4.19
En yüksek 4.21
En düşük 3.89
Haftalık Değişim -0.475%
Aylık Değişim -0.238%
Yıllık Değişim 9.9737%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar