Petrol OPEC+ toplantısı öncesi yatay seyrediyor

Petrol, OPEC+'ın üretim kesintileriyle ilgili toplantısından önce yatay seyrediyor. Libya ise koalisyondaki en fazla petrol üreten ülke olarak OPEC+ içindeki görüşmelerde en fazla soruna konu olan ülke konumunda.

Abone ol
Abone ol

Petrol fiyatları, OPEC+’ın üretim kesintilerini uzatıp uzatmama ile ilgili son kararı alacağı toplantı öncesinde yatay seyrediyor.

Vadeli kontratlar, çarşamba günü yüzde 1,6 yükseldikten sonra New York’ta varil başına 45 dolara yaklaştı. OPEC+’ın içerisindeki anlaşmazlık devam ederken Ocak ayında başlayacak olan üretimin ertelenip ertelenmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

Petrol fiyatları, aşı gelişmelerinin yarattığı iyimser havayla birlikte geçen hafta son sekiz ayın zirvesini gördükten sonra OPEC+ görüşmelerindeki belirsizlikler bile düşüş yaşadı.

Libya ise koalisyondaki en fazla petrol üreten ülke olarak OPEC+ içindeki görüşmelerde en fazla soruna konu olan ülke konumunda.

Ocak vadeli Batı Teksas Petrolü (WTI), Nymex piyasasında, çarşamba günü yüzde 1,6 yükseldikten sonra Singapur saatiyle 13:00’da 8 cent düşerek varil başına 45,20 dolar seviyesine geldi.

Şubat vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, çarşamba günü yüzde 1,8 yükseldikten sonra 6 cent değer kaybederek varil başına 48,19 dolar seviyesine geriledi.

 

 

 

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar