SPK 'sosyal medya' avını sürdürüyor: Sıra '@kahraman_harun'da

SPK, Net Holding pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili Harun Kahraman'a '@kahraman_harun' Twitter hesabından Net Holding hissesiyle ilgili yanıltıcı twitler atması nedeniyle 1.175.029 TL ceza verdi..

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Net Holding A.Ş. (NTHOL) pay piyasasında 22.05.2020-05.06.2020 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili 1 kişiye idari para cezası verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Harun Kahraman'a “@kahraman_harun” Twitter hesabı üzerinden NTHOL payına ilişkin olarak takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra mülkiyetinde bulunan NTHOL paylarını satması nedeniyle VI-104.1 Piyasa Bozucu  Eylemler Tebliği'nin 6’ncı maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca 1.175.029 TL  idari para cezası verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar