SPK'dan 1 şirket ve 1 kişiye idari para cezası

SPK bugün yayımladığı haftalık bülteninde 1 gerçek ve 1 tüzel kişiye olmak üzere toplam 225.300 TL idari para ceza verdiğini duyurdu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

SPK bugün yayımladığı haftalık bülteninde 1 gerçek ve 1 tüzel kişiye olmak üzere toplam 225.300 TL idari para ceza verdiğini duyurdu.

SPK, Turk Fone Telekomünikasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketi'ne a izinsiz sermaye piyasası
faaliyetlerine yönelik yürütülen denetim çalışmalarında dikkate alınmak üzere istenen bilgi ve belgelerin Kurulumuza verilmeyerek denetim çalışmalarının zorlaştırılması nedeniyle 155.567 TL idari para cezası kesti.

Kurul ayrıca; Ahmet Kağan YILDIRIM 'a İçsel veya sürekli bilgilerin kesinleşmesinden kamuya duyurulmasına kadar geçen süre içerisinde işlem yapılması nedeniyle 69.783,00 TL idari para cezası verdi.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar