SPK’dan ‘derinhisse’ye 1 milyonluk ceza: Twitter hesabı deşifre oldu

SPK, Reysaş Taşımacılık pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili “@derinhisse” Twitter hesabı üzerinden yönlendirme yaparak işlem yapması nedeniyle Önder Tavukçuoğlu'na 1.175.029 TL idari para cezası verdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile  ilgili bir kişiye idari para cezası verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Önder Tavukçuoğlu'na “@derinhisse” Twitter hesabı üzerinden RYSAS payına ilişkin olarak  takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra RYSAS  paylarında satım yapması nedeniyle VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca 1.175.029 TL idari para cezası verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar